?מי אנחנו

ideology-icon-simple-element-vector-2730

מטה הסברה צעירה הוקם במטרה לקדם ולשלב קהלים צעירים בתנועת הליכוד בהסתכלות על עתיד התנועה. הליכוד  היא מפלגה ציונית ליברלית קפיטליסטית בימין המפה הפוליטית בישראל. היא קמה בשנת 1973 כברית מפלגות, שהתאחדו למפלגה יחידה בשנת 1988. 

עם השנים תנועת הליכוד קיבלה לתוכה קהלים רחבים אך בשנים האחרונות הדור הצעיר עוזב לטובת מפלגות אווירה שונות.

קבענו מספר מטרות בכדי להחזיר את הדור הצעיר לתנועה ולבסס אותה כתנועה צעירה ומודרנית לשנים הבאות:

 

  • קידום שיח אידאולוגי- בשנים האחרונות הדור הצעיר זנח שיח אידאולגי על הנושאים החשובים ורובו עבר לשיח פופוליסטי שמובל על ידי מפלגות אווירה שונות, לרוב מחוסר עניין של הצעירים בפוליטיקה. כחלק מקידום שיח אידאולוגי נקדם הסברה בנושאים של שוק חופשי, שמרנות ליברלית וחירויות הפרט.

  • קידום שיח מדיני לאומי- מאורעות ההיסטוריה והשנים האחרונות מוכיחות לציבור הרחב שהשלום לא יגיע מרצון טוב של שני הצדדים, כחלק מהשקפתו של זאב ז׳בוטינסקי השלום האמיתי יהיה מבוסס על תפיסת ״קיר הברזל״, עוצמה מדינית, צבאית וכלכלית שתאפשר למדינת ישראל להוביל במרחב העולמי ולהיות גורם משפיע ובעל עוצמה- שלום עושים עם החזק.

2000px-Flag_of_Israel.svg.png
64291-200_edited.png
  • חיזוק המשילות- בשנים האחרונות אנחנו עדים להיחלשותה של הרשות המחוקקת והמבצעת והתחזקותן של הרשות השופטת והפקידות הציבורית, שני מוסדות שאינם נבחרים על ידי הציבור. מצב זה פוגע ביכולת הביצוע של נבחרי הציבור, חברי הכנסת וחברי הממשלה, וביכולת של שלטון נבחר לבצע את המדיניות לשמה נבחר. חלק מזה נקדם שיח והסברה בנושאי משילות וקידום איזון סביר בין הרשויות, הכפפת מוסד הייעוץ המשפטי לנבחרי הציבור וקידום מערכת פקידות מסייעת ולא מכשילה לנבחרי הציבור.

youth-icon-png-7_edited_edited.png

  • שילוב קהלים צעירים- תנועת הליכוד מתבגרת, מחשבתית ואנושית. כחלק מזה נדרשים קידום ושילוב של קהלים צעירים בתנועה בכדי שבשנים הבאות תנועת הליכוד תמשיך להיות התנועה האידאולגית המובילה במדינה ותמשיך לקדם ערכים של לאומיות וליברליות. מבלי שילובם של קהלים צעירים בליכוד תנועת הליכוד תזדקן ותשקע לדפי ההיסטוריה, אנחנו כאן כדי למנוע זאת.

infrastructure_city_architecture_buildin

  • קידום נושאים מהותיים- אנחנו הדור הצעיר הוא הדור שיחיה במדינת ישראל בעתיד הקרוב והרחוק ויהפוך להיות המוביל, כחלק מזה עלינו לקדם נושאים מהותיים לעשורים הבאים, דיור בר השגה, תשתיות אזרחיות ולאומיות, תחבורה ציבורית יעילה וחכמה, התייעלות המגזר הציבורי וצמצום ההתערבות הממשלתית. כל אלו ועוד דרושים בכדי שמדינת ישראל תמשיך לצמוח גם בעשורים הבאים.

תמונה 31.10.2019 ב-2_edited.png